BELLA CASTRON YAPI ENERJİ BİLİŞİM  SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Fashionable Construction

Home page
Share on Facebook Share on Twitter Share via e-mail Print

ANA SAYFA

ENERJİ TESİSLERİ PROJELENDİRME ve İMALATI

Dünyamızda doğal enerji kaynakları azalmaktadır. Bu nedenle güneş, rüzgar, su gibi kaynaklardan enerji üretme gereksinimi doğmuştur. Aynı zamanda, mevcut petrol, doğalgaz vb gibi tabii kaynakların çıkarılmaları, işlenmeleri, stoklanmaları ve iletilmeleri gerekmektedir. Bu gibi yenilenebilir ve tabii enerji üretim, stoklama, iletim tesisleri imalatında firmamız yer almıştır ve her zaman yer almayı hedeflemektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPI TASARIM ve İMALATI

“Sürdürülebilir Yapı” türü üç temel yapıtaşının bileşkesinden oluşan yapı türüdür. Bunlar, Sosyolojik, Ekonomiklik ve Çevresellik faktörleridir.

Sürdürülebilir yapılar, içinde yaşayanları sosyal olarak mutlu edebilecek, enerji verimli,  ve çevreye en az etkide bulunabilecek şekilde tasarlanmalı ve imal edilmelidirler.

Bunun için tüm Dünya tarafından kabullenilmiş bazı standartlar baz alınarak sürdürülebilirliği etkileyen faktörleri mümkün mertebe en fazla şekilde kullanarak yapıları tasarlamak ve imal etmek gerekmektedir.Örneğin, “Yapıların Adaptasyonu” ya da bir başka deyişle “Yapıları Adapte Edilebilir Şekilde Tasarlamak” sosyolojik bir yaklaşımdır.